STEMI online tréningový portál

S podporou programu Central European Inititaive (CEI) sa nám podaril v decembri 2020 ukončiť vývoj webového tréningového portálu.
Čítaj viac

Ako prežiť svoj infarkt

Keďže mnoho rokov pracujem ako klinický kardiológ, budem tentokrát neaktuálne nepísať o pandémii COVID19, ale písať o tom, čomu rozumiem najviac a to je infarkt myokardu.
Čítaj viac

Čo sme zažili v roku 2O2O?

Rok 2020 bol v STEMI plný zaujímavých udalostí. Tak ako zvyšok sveta, aj my sme sa museli popasovať s COVID19 pandémiou a čeliť novým výzvam. V nasledujúcich riadkoch sme zhrnuli všetky dôležité momenty, ktoré sa udiali za posledných 12 mesiacov.
Čítaj viac

7 noviniek, ktoré sme priniesli v 2020

Sme poctení, že naša aplikácia STEMI je už 4.rok využívaná vo väčšine slovenských nemocníc a záchranných zdravotných služieb (ZZS).
Čítaj viac

STEMI: Saving the Life-Threatening Critical Moments to Save Lives

We have a product for the paramedics in the field, doctors in the specialised hospitals, and regional healthcare management, which are mutually connected, and work together as a system.
Čítaj viac

6 krokov pre zlepšenie štatistiky Odvrátiteľných úmrtí na Slovensku

Štatistika Odvrátiteľných úmrtí poskytuje dobré informácie o úrovni verejného zdravia v jednotlivých krajinách. Ako je to naozaj, čo sú to Odvrátiteľné úmrtia, ako spoľahlivé sú zdroje informácií a čo sa s tým dá urobiť?
Čítaj viac

Chránime zdravie pacientov aj zdravotníckeho personálu počas pandémie COVID-19

Celý svet si momentálne prechádza situáciou na ktorú nebol pripravený. Táto hrozba ohrozuje naše zdravie a životy, ochromuje ekonomiku.
Čítaj viac

Protect Your Hospital Staff: COVID-19 Patient Management (Full Story)

Quite simply put, the biggest risk to your hospital staff right now, is that an infected patient is brought into the hospital and infects the people working there.
Čítaj viac

3 Ways to Improve COVID-19 Patient Management and Protect Your Hospital Staff Today

The protection of medical staff is crucial today. If we fail, the health care system will also fail – with tragic results.
Čítaj viac

Výstavná jeseň

Začiatok jesene sa tento rok pre STEMI Global niesol v znamení výstav a účasti na konferenciách.
Čítaj viac

Začiatok dobrý, všetko dobré

Aj tak by sa dal charakterizovať úvod roka v STEMI. Okrem vylepšovania našej aplikácie po technologickej stránke sme sa sústredili aj na jej prezentáciu pred tými najpovolanejšími – lekármi a záchranármi.
Čítaj viac

STEMI je IT Produktom roka 2018

Komunikačná technológia STEMI získala ocenenie IT PRODUKT ROKA 2018 počas slávnostného večera IT GALA, ktorý sa konal 4. októbra 2018. Prestížne slovenské IT ocenenia boli tento rok odovzdávané už po osemnásty krát.
Čítaj viac

5 dôvodov prečo je aplikácia STEMI „šitá na mieru“ zdravotníckym profesionálom

Ak ste si pozreli naše videá z úvodnej stránky, pravdepodobne už viete, ako asi aplikácia STEMI funguje. Možno že sa teraz pýtate ako sa ale odlišuje od iných, denne používaných aplikácií, ktoré umožňujú posielanie fotografií a telefonovanie.
Čítaj viac

Ako sa to začalo

Analýza Slovenského registra akútnych koronárnych syndrómov (SLOVAKS) ukázala, že pri manažmente pacientov s infarktom myokardu (nazývaným tiež STEMI) existujú 2 hlavné príčiny časových strát.
Čítaj viac